dzisiaj jest: 28 maja 2016. imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Wydarzenia
Dzień Dziecka i Dzień Rodziny w Żółkiewce
Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce, jak co roku był organizatorem Gminnego Dnia Dziecka. Tym razem jednak OKS wyszedł z inicjatywą połączenia tej imprezy z obchodami Dnia Rodziny, który przypada na 15 maja.
Podejmując się zorganizowania Dnia Rodziny mieliśmy na celu podkreślenie jak ważną rolę spełnia rodzina w życiu dzieci, jak wiele trudu a zarazem ile szczęścia może przynieść wychowywanie dzieci.

W niedzielne popołudnie, dnia 3 czerwca zaprosiliśmy wszystkie chętne dzieci oraz ich rodziców i dziadków do wspólnej zabawy. Przygotowaliśmy różne propozycje zabaw, konkursów oraz występów.

Festyn rozpoczęli Wójt Gminy Żółkiewka – Jacek Lis i Dyrektor OKS
w Żółkiewce – Anna Podgórska, którzy złożyli dzieciom i ich rodzinom życzenia z okazji ich święta, po czym zaczęliśmy część artystyczną.
 
Na scenie zaprezentowała się młodzież i dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie. Młodzieżowe formacje taneczne „PIRUET” i „ZYGZAK” oraz dziecięca grupa „BALETKA” przedstawiły różnorodne choreografie do znanych utworów muzycznych. Był m.in. balet, hip-hop, walc oraz elementy innych technik tanecznych. Wystąpiły także dwie solistki również
z krasnostawskiego Młodzieżowego Domu Kultury. W następnej kolejności wystąpił Dziecięcy Zespół Ludowy „Dżet” z Ośrodka Kultury w Żółkiewce. |
A aktorzy Grupy Teatralnej z Krakowa przenieśli dziecięce wyobraźnie |
w kosmiczny świat w bajce pt. „Planeta zagadek”.

Panie z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie przypomniały dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw, poruszania się na drodze, kontaktu ze zwierzętami, kontaktu z nieznajomymi. Panowie policjanci w tym samym czasie przeprowadzali akcję znakowania rowerów.

Pracownicy oddziału SKOK Chmielewskiego w Żółkiewce ogłosili rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „SKOK w wiosnę!” i rozdali nagrody dla zwycięzców.

Po części artystycznej i edukacyjnej rozpoczęły się zabawy, konkursy i zawody sportowe. Dzieci wraz z rodzicami malowali na płótnie swoją rodzinę, uczestniczyli w zawodach sportowych: skoki w workach, odbijanie wzajemnie do siebie piłkami, kręcenie na biodrach hula-hop,  wspólne zabawy z chustą KLANZA, każdy odważny uczestnik zabawy mógł zamienić swoją twarz
 w motyla, tygrysa czy pirata.
Oprócz udziału w zorganizowanych zabawach dzieci bawiły na dmuchanym zamku, trampolinie, jeździły na kucykach i quadach. 
Niedzielne popołudnie minęło w rodzinnej, miłej i ciepłej atmosferze przy „Smerfnych hitach”. Podczas wspólnych zabaw dzieci i ich rodziców malował się uśmiech na twarzach najmłodszych, a uśmiechnięte i szczęśliwe dzieci to najlepsza „lokata” rodziców na przyszłość.

W naszych przedsięwzięciach na przyszłość będziemy starać się jak najszerzej promować w naszym społeczeństwie rodzinę – jej bezcenną wartość i znaczenie w życiu każdego człowieka a w szczególności dzieci.
Szczęśliwa mama, szczęśliwy tata to szczęśliwe dziecko.
OKS


Eliminacje rejonowe do Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu

6 maja 2012 r. Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce przeprowadził eliminacje rejonowe do 46. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.
Terytorialnie przegląd objął zespoły z powiatów: krasnostawskiego, świdnickiego
i łęczyńskiego.
W przeglądzie udział wzięło 11 zespołów:
- zespół śpiewaczy Jaszczowianki z gminy Milejów
- zespół śpiewaczy Polesie Borowica z gminy Łopiennik Górny
- zespół śpiewaczy Słowianki i Kapela Siennica z gminy Siennica Różana
- Zespół śpiewaczy Stryjowiacy z gminy Izbica
- Zespół śpiewaczy Świerszczowianie z gminy Cyców
- Zespół śpiewaczy Surhowianki oraz solistka pani Jadwiga Świerszcz z gminy Kraśniczyn
- Kapela Dla Basi oraz zespół śpiewaczy Do Janicka z gminy Gorzków
- Zespół chóralny z Ośrodka Kultury w Żółkiewce

 Jury wyznaczone przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, w składzie Marian Chyżyński i Iwona Niewczas do udziału w eliminacjach wojewódzkich postanowiło zakwalifikować zespół Jaszczowianki.
 Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.


"Jaszczowianki" g. Milejów


Polesie Borowica z Łopiennika Górnego


Słowianki z Siennicy Różanej


Kapela Siennica


STRYJOWIACY, Izbica


Świerszczowanie, Cyców


SURHOWIANKI, Kraśniczyn


Jadwiga Świrszcz, Kraśniczyn


Do Janicka, Gorzków


Zespół chóralny OKS


Jury

„Uchwycić chwilę…, czyli uroki Żółkiewki i i okolic” – konkurs fotograficzny
Organizator:
Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce

Cele konkursu:
Celem konkursu jest promowanie Żółkiewki i okolic. Organizator oczekuje na prace ukazujące piękno przyrody gminy w różnych porach roku. Oczekujemy fotografii z miejsc mało znanych, ciekawych, malowniczych, przedstawiających pejzaż objętego konkursem terenu. Konkurs ma również na celu promowanie nowych talentów w twórczości fotograficznej, rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności, zachęcanie do dostrzegania piękna w najbliższej okolicy oraz prezentację ich twórczości.

Przedmiot konkursu:
Nadesłane prace oceniane będą w jednej kategorii tematycznej:
Krajobraz naturalny Żółkiewki i okolic

Terminarz konkursu:
Ogłoszenie konkursu – 30.04.2012 roku;
Termin nadsyłania prac – 01.05.2012 – 10.08.2012 roku
Wyłonienie zwycięzców przez Jury – 22.08.2012 roku
Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej – 26.08.2012 roku (podczas obchodów uroczystości Dożynek Gminno – Parafialnych)

Kategorie wiekowe konkursu:
I kategoria – dzieci w wieku 10 – 12 lat ( w wieku szkolnym)
II kategoria  - młodzież w wieku 13 – 15 lat (gimnazjum)
III kategoria – powyżej 15 r. ż. (młodzież szkół średnich i dorośli)

Uczestnictwo i warunki konkursu:
 • Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć osoby, które ukończyły 10 rok życia.
 • Zgodnie z założeniami organizator oczekuje na zdjęcia przedstawiające naturalny krajobraz gminy. Fotografie przedstawiające architekturę okolicy nie będą brane pod uwagę .
 • Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa różne zdjęcia. Zdjęcia mogą być kolorowe lub czarno – białe.
 • Prace można nadesłać w plikach JPG  drogą elektroniczną na adres oks_zolkiewka@poczta.onet.pl  lub dostarczyć na opisanej płycie CD również w pliku JPG, bądź w wersji papierowej (wymiary 20x30 cm) na adres: Ośrodek Kultury Samorządowej, ul Krótka 3, 22-335 Żółkiewka. Fotografie powinny być opisane wg wzoru: imię i nazwisko, wiek, adres e-mail autora, nazwa fotografowanego miejsca.
 • Najciekawsze zdjęcia umieszczone zostaną w kwartalniku „Panorama Żółkiewska”
 • Ogłoszenie wyników oraz wystawa zdjęć zostanie zorganizowana podczas uroczystości dożynkowych dn. 26.08.2012 roku, następnie na kolejne tygodnie zostanie przeniesiona do budynku Ośrodka Kultury Samorządowej. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Gminy Żółkiewka.
 • Jury zostaje powołane przez organizatora. Decyzje Jury są ostateczne.
 • Zgłoszenie fotografii do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków konkursu.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania nadesłanych zdjęć w celach niekomercyjnych, z podaniem nazwiska autora.
 • Uczestnik konkursu nadsyłając fotografię, jednocześnie oświadcza, że posiada pełnię praw autorskich do fotografii zgłoszonych do konkursu, udostępnia nieodpłatnie prawa autorskie na rzecz organizatora do materiałów promocyjnych i reklamowych.
 • Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące w nim zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu .
 • Organizator konkursu przewiduje nagrody rzeczowe dla laureatów I, II oraz III miejsca w każdej kategorii wiekowej. Jury może przyznać wyróżnienia.


Wszelkich informacji o konkursie udzielają pracownicy OKS w Żółkiewce
pod nr tel. 84 683 17 28

Konkurs wielkanocny w Żółkiewce
Dnia 12 kwietnia 2012 roku o godzinie 12.00 w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce został rozstrzygnięty konkurs wielkanocny pt. „Konkurs na palmę, pisankę, stroik i kartkę wielkanocną”. W tym roku oprócz pisanki tradycyjnej zaproponowaliśmy również wykonanie pisanki innowacyjną techniką oraz wykonanie kartki świątecznej. Zgodnie z regulaminem zostało powołane Jury, które oceniając w kategorii palma wielkanocna brało pod uwagę następujące kryteria: kompozycję palmy, zastosowane materiały (głównie materiały naturalne), staranność i pracochłonność wykonania. W kategorii stroiki i kartki świąteczne ocenie poddano: pomysłowość, staranność i ogólne wrażenie. W kategorii pisanki wykonane metodą tradycyjną zwrócono uwagę na zastosowanie tradycyjnych wzorów i metod. W kategorii pisanek wykonanych dowolną techniką podczas oceny zwrócono uwagę na propozycje nowoczesnych zdobień i technik. Jury w czterech kategoriach wiekowych przyznało nagrody główne i wyróżnienia: W I grupie wiekowej – uczniowie kl. 0-III  kategoria palma: nagroda główna – Katarzyna Lipska; wyróżnienia: Klaudia Hajdo, Agnieszka Kwietniewska; kategoria stroik: nagroda główna – Agnieszka Chwałek, wyróżnienia: Weronika Celińska, Aleksandra Bielecka, Maciej Cichosz, Julia Szałaj, Nikola Hajdo; kategoria pisanka tradycyjna: nagroda główna – Karol Szałaj, wyróżnienia: Nadia Gilewska, Anita Majkut; kategoria pisanka nowoczesna: nagroda główna – Julia Cimek, wyróżnienie: Anita Majkut; kategoria kartka: nagroda główna – Kaja Podkościelna, wyróżnienia: Mateusz Dyś, Oliwia Marciniak, Klaudia Hajdo.
W II grupie wiekowej – uczniowie kl. IV-VI kategoria palma: nagroda główna – Agnieszka Wach, wyróżnienia: Agnieszka Opalińska, Milena Stasak; kategoria stroik: nagroda główna – Agata Skorek, wyróżnienie: Edyta Tomaszek; kategoria pisanka tradycyjna: nagroda główna – Julia Grabek, wyróżnienie: Damian Podkościelny.
W III grupie wiekowej – uczniowie gimnazjum zaprezentowali pisanki wykonane metodą tradycyjną i stroik wielkanocny. Nagrodzone zostały: kategoria stroik nagroda główna została przyznana dla Kaliny Dmitroca natomiast w kategorii pisanka nowoczesna: nagroda główna dla Izabeli Padzińskiej.
W IV grupie wiekowej – dorośli kategoria palma: wyróżnienie: Anna Kwietniewska;
kategoria stroik: wyróżnienie: Robert Jaszak; kategoria pisanka tradycyjna: nagroda główna została przyznana autorom dwóch prac – Annie Kwietniewskiej i Robertowi Jaszakowi.
Również w tej grupie wiekowej zabrakło kartek wielkanocnych.
Osoby nagrodzone jak również osoby wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Po rozstrzygnięciu konkursu  została otwarta wystawa na 7 dni roboczych w OKS w sali kinowej.
Eliminacje Rejonowe do 46. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Karata Zgłoszenia